Jak wybrać marketingowca?

Promocja marki, produktu lub usługi nie jest łatwym zadaniem. Wymaga to pewnych umiejętności i na pewno dużej kreatywności. Dlatego tak wiele firm szuka do swoich zespołów odpowiednich osób. Jak wybrać marketingowca? Oto jest pytanie. Praca ta wymaga bardzo dużego zaangażowania i znajomości rynku. Na co więc zwracać uwagę oraz jakie cechy powinien posiadać odpowiedni marketingowiec? Poniżej znajduje się odpowiedź na powyższe pytania.

Jak wybrać marketingowca, na co zwrócić uwagę

Kim jest marketingowiec?

Jeszcze zanim odpowiemy na pytaniem jak wybrać marketingowca, warto powiedzieć kim jest marketingowiec. Są to osoby, których zadaniem jest jak najlepsze poznanie klienta. Dzięki temu możliwe będzie odpowiednie dostosowanie kampanii marketingowej do jego potrzeb i wymagań. Jak wiadomo sprzedaż produktu czy usługi bez odpowiednio przeprowadzonego marketingu nie jest możliwe. Dlatego właśnie potrzebny jest marketingowiec, aby przeprowadził działania promocyjne firmy tak, by klienci kupowali produkty danej firmy chętniej i częściej.

Jakie wykształcenie powinien posiadać marketingowiec?
Tutaj pojawia się pytanie czy studia w marketingu są koniecznością. Odpowiedź brzmi nie, jednak wielu studentów po marketingu czy zarządzaniu posiada cenną wiedzę teoretyczną, która również się przydaje i jest to na pewno plus dla danego pracownika. Z tym, że liczą się również umiejętności praktyczne i doświadczenie zawodowe. Nie musi być ono zdobyte w agencji marketingowej. Może to być także handel, public relations czy reklama. Dzięki doświadczeniu osoba taka zdaje sobie sprawę jakie zagrożenia bądź trudności mogą się pojawić w trakcie realizacji danego projektu i posiada większą wiedzę na temat tego jak sobie z tym radzić.

Jakie zadania stoją przed marketingowcem?

Czym zajmuje się marketing manager? To co trzeba zaznaczyć już na samym początku jest fakt, że specjalista do spraw marketingu na pewno się nie nudzi. Jego zadania mogą się różnić w zależności od firmy jednak zwykle zajmuje się on:

 • Tworzeniem strategii marketingowej danej firmy
 • Prowadzenie kampanii reklamowych i promocyjnych
 • Tworzeniem baz klientów
 • Poznawanie potrzeb, wymagań i problemów klientów
 • Promowaniem marki w mediach społecznościowych
 • Współpracą z firmami zajmującymi się public relations

Do tych wyżej wymienionych działań można dołożyć jeszcze wiele innych, zależy to wówczas od samego specjalisty i jego kreatywności. Im jest on bardziej kreatywny tym więcej działań może podejmować.

Jak wybrać marketingowca

Jak wybrać marketingowca – jakie powinien mieć on cechy?

Jak wybrać marketingowca? No właśnie, zaczniemy od tego jakie cechy powinna mieć osoba na takim stanowisku. Oczywiście nie jest to tak, że wszystkie z nich trzeba posiadać, bo inaczej osoba nie sprawdzi się w tej dziedzinie. Każdy jest inny i nieposiadanie niektórych z niżej wymienionych cech nie przekreśla takiej osoby.

 • Kreatywność – to jedna z najważniejszych cech jaka będzie potrzebna do wykonywania tego zawodu. Ilość kampanii, strategii jest tak duża, że nie można ich powielać. Dlatego też bardzo przyda się duża ilość pomysłów.
 • Zdolność analitycznego myślenia – ta cecha również bardzo się przyda w wykonywaniu tego zawodu, ponieważ jest tutaj wiele danych do przeanalizowania.
 • Konsekwencja – wiele kampanii jest trudnych, jednak nie można ich porzucić
  w połowie, dlatego też upór i konsekwencja mogą się bardzo przydać.
 • Umiejętność organizowania czasu pracy – przez ilość pracy jaką trzeba wykonać bardzo przyda się umiejętność odpowiedniego zarządzania czasem, aby nie doszło do sytuacji, w której dane zadanie nie zostanie wykonane na czas.

Jak wybrać marketingowca – jakie powinien mieć on umiejętności?

Jak wybrać marketingowca? Powiedzieliśmy o pożądanych cechach to teraz czas na umiejętności. Co więc powinien umieć marketingowiec?

 • Lekkie pióro – osoba zajmująca się marketingiem dużo pisze. Często prowadzi ona blogi, kampanie w social mediach, wymienia wiele maili. Warto, aby posiadała lekkie pióro.
 • Umiejętność obsługiwania narzędzi marketingowych – istnieją programy, które mocno ułatwiają analizę marketingową. Dobrze więc, by marketingowiec je znał.
 • Otwartość – w marketingu konieczny jest kontakt z innymi ludźmi, dlatego specjalista do spraw marketingu, musi być otwarty na nowe kontakty i pewny siebie, to na pewno pomoże w tym zawodzie.

Jeśli nie posiadasz wyżej wymienionych umiejętności, nic straconego można je uzyskać wykonując już zawód marketingowca.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]