Jakich form content marketingu można użyć do promocji marki?

Jakich form content marketingu można użyć do promocji marki? Content marketing to jedno z wielu narzędzi promocyjnych w Internecie, które są wykorzystywane przez przedsiębiorstwa do reklamowania swoich produktów i usług. Niestety wiele firm uważa, że marketing treści to tylko pisanie artykułów, które następnie umieszczane są na blogach bądź w innych miejscach w sieci.

Nie jest to prawdą, ponieważ content marketing ma bardzo wiele form, które można używać w taki sposób by promować swoje przedsiębiorstwo. Oryginalne i ciekawe formy przekazu informacji, to idealna szansa dla organizacji na pozyskanie klienta i zainteresowanie go swoją ofertą. Tak jak to zostało wcześniej wspomniane pisanie artykułów umieszczanych na blogach i stronach internetowych to tylko jeden z licznych sposobów na promocję. Jakich form content marketingu można użyć do promocji?

jakich form content marketingu użyć

Jakich form content marketingu można użyć do promocji marki?

Dzięki ciekawym formom content marketingu z łatwością można przykuć uwagę swojej grupy docelowej, a nawet pozyskać lojalnych klientów. Content marketing jest strategią, która polega na tworzeniu ciekawego i angażującego contentu przy jednoczesnym jego promowaniu i dystrybucji. W dzisiejszych czasach wartościowa treść jest nieodłącznym elementem prowadzenia każdego biznesu, dlatego też musi być ona tworzona z dużym zaangażowaniem, aby naprawdę zaczęła spełniać swoją rolę. Warto więc w tym celu zapoznać się z różnymi rodzajami content marketingu, które można wykorzystać do promocji swojego przedsiębiorstwa. Będzie do nich należeć:

  • webinaria – webinaria są to streamy, które publikowane są w sieci, aby edukować klientów i dostarczać im wartościowych informacji. Jest to idealny sposób na przekazywanie wiedzy w sposób przystępny i skuteczny. Jest to swego rodzaju tematyczne spotkanie, podczas którego poruszane jest określona wcześniej tematyka. Webinaria mogą mieć różny rodzaj, ale najczęściej jest to wykład prowadzony online. Ta forma promocji tak naprawdę nie wymaga żadnego specjalnego sprzętu wystarczy podstawowy telefon, który posiada kamerę i już można zacząć prowadzić webinarium.
  • ebook – czasami niektóre osoby dziwią się, że ebook to również jedna z form content marketingu. Jest ona stosunkowo rzadko wykorzystywana, a przecież zdecydowanie łatwiejszy jest do niej dostęp. Dzięki ebookom można przekazać odbiorcy wszystkie ciekawe informacje w formie bardzo wygodnej. Co więcej ta forma content marketingu jest stosunkowo tania natomiast przynosi ona duże zyski.
  • infografiki – dla przedsiębiorstw, które chciałyby przekazać odbiorcom swój content w sposób graficzny dobrze sprawdzi się infografika, na której można umieścić cały przekaz właśnie w graficznej formie.
  • podcasty – podcast to również jedna z form content marketingu, która odpowiednio wykorzystana jest bardzo ciekawym sposobem na promocję. Podcastem jest internetowa forma publikacji dźwiękowej bądź filmowej, najczęściej jest ona prowadzona regularnie i podcasty mają swoje kontynuację. Słuchacz może pobrać pliki z kilkoma odcinkami, ale także można je słuchać w formie stream’u.
  • wideo – wideo jest jedną z szybciej rozwijających się form content marketingu i bardzo często wykorzystywaną przez przedsiębiorstwa. Użytkownicy coraz częściej oglądają filmy. Zdecydowanie chętniej oglądają oni niż czytają. Co więcej są one również bardzo chętnie udostępniane i komentowane, a to powoduje, że przedsiębiorstwo może zwiększyć zaangażowanie swoich potencjalnych klientów.

form content marketingu

Jak kierować content marketing do… marketingowców?

Nierzadko ważne jest, aby skierować marketing do marketerów. By móc kierować content marketing do marketingowców przede wszystkim trzeba pisać teksty marketingowe, które będą dla nich przyjazne i proste w odbiorze. Marketingowcy to osoby, które dużo pracują, a więc mają mało czasu i najczęściej korzystają z mobilnych urządzeń. Oczywiście znają oni wszystkie najnowsze trendy, dlatego też osoba, która będzie kierowała content marketing do nich również doskonale musi je znać. W tym przypadku dobrą formą content marketingu będzie ebook, email bądź webinar. Oczywiście treści muszą być oryginalne tak, aby marketerzy zainteresowali się nimi. Stworzenie więc treści wymaga dużego zaangażowania i odpowiedniego zaplanowania działań.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]